با عرض  سلام و خسته نباشید

به اطلاع می رساند وبسایت سازمان دانش آموزی استان به آدرس ذیل تغییر کرده است ، مقتضی است در آن سایت ثبت نام نموده و فعالیت های سازمان دانش آموزی را از ان قسمت پیگیری نمایید

با تشکر روابط عمومی سازمان دانش آموزی استان آذربایجان

برای مشاهده سایت اینجاکلیک کنید

 

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ ساعت 13:55 | لینک ثابت |
برای مشاهده روی ادامه مطلب کلیک کنید
ادامه مطلب
نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در پنجشنبه ۲۴ آذر۱۳۹۰ ساعت 12:45 | لینک ثابت |

خبرگزاری پانا: مدیر دانش آموزی آذربایجان غربی گفت: دانش آموزان آذربایجان غربی با فناوری های نوین مخابرات آشنا می شوند.

محرم عبداله زاده در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا با اعلام این خبر اظهار داشت: طی مذاکرات اولیه صورت گرفته با مسوولین مخابرات استان دانش آموزان آذربایجان غربی با فناوری ها و خدمات شرکت مخابرات آذربایجان غربی آشنا می شوند.

مدیر دانش آموزی آذربایجان غربی افزود: ارتقای سطح علمی دانش آموزان و فرهنگیان و آشنایی آن ها نسبت به خدمات جدید و نوین مخابرات از اهداف این برنامه است.

وی با اشاره به اینکه سازمان دانش آموزی در فرهنگ سازی بین دانش آموزان نقش بسزایی دارد افزود: با اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی بستر را جهت آشنایی دانش آموزان و فرهنگیان در خصوص خدمات نوین مجموعه شرکت مخابرات فراهم خواهیم کرد.

عبداله زاده در ادامه افزود:‌ آشنایی دانش آموزان با این مسایل هم رفاه دانش آموزان و هم تنوع برنامه را سبب می شود.

 

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در چهارشنبه ۱۶ آذر۱۳۹۰ ساعت 9:2 | لینک ثابت |

قائم مقام سازمان دانش آموزی کشور گفت:به دنبال مدیریت تشکیلاتی برای برطرف کردن نیاز دانش آموزان هستیم.

 

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، داوود روستایی در نشست هم اندیشی مدیران دانش آموزی و روسای مجامع مربیان سراسر کشور در مشهد برگزار شد، در رابطه با نظام اقتصادی ایران و کشور های غربی چنین گفت: دنیای غرب، اقتصاد ایران را ضعیف می پنداشت اما حالا اقتصادشان سرشان سنگینی می کند و اکنون باید به نسل های آینده و به سوال کنندگان در این رابطه باید چنین گفت که چرا اقتصاد دنیای غرب به چالش کشیده شده است.

وی ادامه داد: باید مدیریتمان را با دو شاخص تنظیم کنیم، ابتدا این که در کارهایمان دقت و بصیرت و همچنین سرعت عمل بالایی داشته باشیم .

روستایی وی تاکید کرد: سرعت در مدیریت نقش به سزایی دارد و همچنین مدیریت ما باید به سرعت نو، جذاب، تشکیلاتی و مهدوی شود.

وی اظهار داشت: ما بیشتر به دنبال مدیران تشکیلاتی هستیم تا مدیران اداری، تا بتوانند نیاز های دانش آموزان را به شکل بهتری برطرف سازند.

روستایی خاطر نشان کرد: وظیفه ما در سازمان دانش آموزی تربیت نیرو و جریان سازی و موج آفرینی است و ما باید با حمایت از دانش آموزان به آنها کمک کنیم تا آینده ایران اسلامی را بسازند.

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در شنبه ۲۱ آبان۱۳۹۰ ساعت 14:31 | لینک ثابت |

برای مشاهده تصاویر کلیک کنید

 

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در شنبه ۲۱ آبان۱۳۹۰ ساعت 14:19 | لینک ثابت |

پاما:مدیر دانش آموزی آذربایجان غربی گفت:در جنگ نرم احساس گرایی به جای عقل گرایی در الویت اول کار ها قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدارس ایران (پاما)، محرم عبدالله زاده در جلسه هم اندیشی تهاجم فرهنگی گفت:جنگ نرم از بدو خلقت وجود داشته است، در صدر اسلام بیشترین برنامه های معاویه همان جنگ نرم بوده است.

عبدالله زاده در مقایسه ی جنگ نرم با جنگ سخت(نظامی)گفت:در جنگ نظامی حمله به مرزها ملاک است ولی در جنگ سخت حمله به مغزها در اولیت کار قرار دارد.

رئیس سازمان دانش آموزی استان آذربایجان غربی ادامه داد:دشمن در جنگ نرم اول به جامعه مورد نظر شک وارد می کند و دوام نظام آن جامعه بر اساس باورها ازبین می رود و در واقع نوعی باور سوزی می شود.

عبدالله زاده در رابطه با باور سوزی در جنگ نرم افزود:دشمن در این جنگ که هدفشان سوزاندن باورهاست بعد از این اقدام باور سازی را در آن جامعه در اویت کار های خود قرار می دهند.

وی تصریح کرد:در جنگ نرم احساس گرایی به جای عقل گرایی در الویت اول کار ها قرار دارد.انسانی که حقیقت را پیدا نکند و دنبال حقیقت نباشد دچار سر در گمی خواهد شد.

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در پنجشنبه ۳ شهریور۱۳۹۰ ساعت 15:11 | لینک ثابت |

 

براي مشاهده تصاوير كليك كنيد

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در چهارشنبه ۲۶ مرداد۱۳۹۰ ساعت 9:37 | لینک ثابت |

 

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش آموزی مدیر دانش آموزی آذربایجان غربی در همایش معنوی انس با قرآن گفت: قرآن پاسخ گوی مطلق برای نیازهای بشریت است.

مدیر دانش آموزی استان آذربایجان غربی  گفت: همایش معنوی انس با قرآن آموزش و پرورش با حضور 120 نفر از دانش آموزان علاقه مند به قرآن در اردوگاه شهید موسوی طلا تپه در ارومیه برگزار می شود.

محرم عبداله زاده اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش نهادینه کردن آموزه های دینی و مباحث مذهبی در دانش آموزان و تامل و تدبر دانش آموزان در قرآن و تاثیر آن در برنامه ریزی های سالانه دانش آموزان است.

وی قرآن را پاسخ گوی مطلق برای نیازهای بشریت دانست و اضافه کرد: اگر قرآن به تمام معنا در رفتار و امورات زندگی و اجتماعی جامعه ای وارد شود نا هنجاری ها و کج روی های آن جامعه از بین می رود.

عبداله زاده در ادامه خاطر نشان ساخت: این همایش در سایر شهرستانهای آذربایجان غربی نیز برگزار می شود.

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در سه شنبه ۲۵ مرداد۱۳۹۰ ساعت 9:49 | لینک ثابت |
 

نشست مشترک نمایندگان مجلس دانش آموزی آذربایجان غربی با اعضای سازمان دانش آموزی به منظور بررسی منشور ملی حقوق دانش آموز در دفتر خبرگزاری پانا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش آموزی، محسن محمدی یکی از اعضای سازمان دانش آموزی اهداف این نشست را بررسی و تبادل نظر پیرامون منشور ملی حقوق دانش آموز بیان کرده و افزود: دانش آموزان باید از حقوق متعارف و قانونی خود اطلاع پیدا کرده و این حقوق باید در مدارس اجرا شود.

شبنم صدقکار نماینده دانش آموزان آذربایجان غربی در مجلس دانش آموزی گفت: با همکاری و یاری اعضای سازمان دانش آموزی استان پیشنهادات جهت بهتر شدن و اجرایی تر شدن این منشور جمع آوری و در صحن مجلس مطرح می شود.

در ادامه نشست افراد حاضر 13 ماده از منشور را بررسی و نظرات خود را ارائه دادند و ادامه بررسی منشور به جلسات بعدی موکول شد.

گفتنی است، علی شاهرخی رئیس مجلس دانش آموزی کشور نیز در ابتدای جلسه از طریق تماس تلفنی نظرات خود را به اعضای سازمان دانش آموزی و نمایندگان مجلس ارائه داده و تشکیل این گونه جلسات را مفید ارزیابی کرد.

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در سه شنبه ۲۵ مرداد۱۳۹۰ ساعت 9:46 | لینک ثابت |

 

خبرگزاری پانا: قائم مقام سازمان دانش آموزی گفت: مجمع خیرین دانش آموزان توسطه خود دانش آموزان مدیریت می شود.

داوود روستایی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، با بیان اینکه مجمع خیرین دانش آموز تشکیل می شود گفت: سازمان دانش آموزی به منظور ترویج فرهنگ نوع دوستی و ساماندهی مشارکت های دانش آموزی و  برای مساعدت به دانش آموزان بی بضاعت، بر آن است تا با تشکیل مجمع خیرین دانش آموز با مدیریت خود دانش آموزان امور خیریه جامعه دانش آموزی را پیگیری کند.

 وی ادامه داد: یکی از اصلی ترین برنامه های این مجمع شناسایی بانک اطلاعات دانش آموزان نیازمند و سطح بندی نیازها و برنامه ریزی برای حل آن ها است.

 روستایی افزود: جشن نیکوکاری و جشن عاطفه ها از این پس به عهده مجمع خیرین دانش آموزی است که با حمایت سازمان دانش آموزی و نظارت کمیته امداد امام خمینی برگزار خواهد شد.

به گفته وی دانش آموزان عضو مجمع خیرین علاوه بر تعامل با انجمن اولیا و مربیان از سایر ظرفیت های مردمی در سایر نهاد ها بهره می گیرند و مشکلات پیش روی را با تلاش های خود برطرف می کنند. 

قائم مقام سازمان دانش آموزی در خصوص نحوه عضویت در این مجمع اظهار کرد: دانش آموزان علاقه مند به عضویت در هسته مرکزی این مجمع که در تمامی شهرستان ها فعال خواهد شد، می توانند با مراجعه به مسوول سازمان دانش آموزی شهرستان خود اعلام آمادگی کنند و با استفاده از ظرفیت عظیم شبکه دانش آموزی در این کار خداپسندانه حضور یابند.

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در جمعه ۱۴ مرداد۱۳۹۰ ساعت 18:18 | لینک ثابت |

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش آموزی رئیس کمیته فرهنگی و فوق برنامه مسابقات کشوری تربیت معلم گفت :اعضای سازمان دانش آموزی آذربایجان غربی به عنوان کمیته فرهنگی مسابقات کشوری دانشجویان تربیت معلم سراسر کشور فعالیت خواهند کرد

حسینعلی آقایارلو رئیس کمیته فرهنگی و فوق برنامه مسابقات ورزشی تربیت معلم سراسر کشور در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی مدارس ایران (پاما) اعلام کرد اعضای سازمان دانش آموزی آذربایجان غربی رسماً به عنوان کمیته فرهنگی مسابقات دانشجویان تربیت معلم سراسر کشور فعالیت خواهند کرد

وی در ادامه افزود : اگر به جوانان اعتماد کنیم با توجه به روحیات خاص این دوره ،کارها به بهترین نحو و با کیفیت عالی انجام خواهد گرفت.

آقایارلو در پایان اذعان داشت : تجربه نشان داده که اعضای سازمان دانش آموزی آذربایجان غربی درچندین سال پیاپی در مسابقات متعدد به عنوان اعضای فرهنگی فعالیت داشته اند و همین تجربه آنها باعث شده تا به عنوان اعضای رسمی کمیته فرهنگی مسابقات ورزشی دانشجویان تربیت معلم سراسر کشور انتخاب شوند

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در دوشنبه ۲۰ تیر۱۳۹۰ ساعت 8:58 | لینک ثابت |
 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش آموزی نشست کارگروه نمایندگان مجلس دانش آموزی با اعضای سازمان برگزار شد.

در این نشست نمایندگان مجلس دانش آموزی با همفکری اعضای سازمان در رابطه با بهداشت مدارس از تمامی جهات بحث کرده و صورتجلسه را به عنوان حاصل تفکرات خود در مجلس دانش آموزی ارائه خواهند کرد .

لازم به ذکر است نظرات ارائه شده توسط دانش آموزان در راستای برنامه سازی بوده و در صورت اجرا می تواند در پیشبرد اهداف بهداشتی و محیطی مدارس موثر باشد 

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در دوشنبه ۲۰ تیر۱۳۹۰ ساعت 7:49 | لینک ثابت |

براي مشاهده تصاوير كليك كنيد

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در یکشنبه ۱۹ تیر۱۳۹۰ ساعت 8:46 | لینک ثابت |

روابط عمومی: معاون پشتیبانی آموزش و پرورش ناحیه یک ارومیه گفت: مجمع دانش آموزی ریز شده مجلس شورای اسلامی و جهت دهنده افکار است.

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش آموزی ُعلی نژاد در دیدار با اعضا هیئت رییسه مجمع دانش آموزی آذربایجان غربی گفت: مجمع دانش آموزی ریز شده مجلس شورای اسلامی و جهت دهنده افکار است.

وی در ادامه افزود: اثر بخشی مجمع دانش آموزی می تواند بیش تر از نمایندگان باشد زیرا فرهنگ سازی و جهت دهی افکار در دوران جوانی آسان تر است.

علی نژاد افزود: مجمع دانش آموزی با وجود اینکه تصمیم گیر و سیاست گذار نیست ولی می تواند افکار جامعه را جهت دهی کند و مجامع شهرستانی نیز باید فعال شوند تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد.

معاون پشتیبانی ناحیه یک با اشاره به اینکه فعالیت هر مجموعه ای وقتی ارزش دارد که هدفی داشته باشد افزود: مجمع باید مثل زنبور عسل، شیره و شهد شیرین داشته باشد و این شهد، همان نتسجه اعمال و مصوبات آنان است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی ناحیه یک ارومیه نیز در این جلسه مصوبات مجمع را بررسی و پیرامون برخی از مصوبات با هیئت رییسه تبادل نظر کرد.

صالح رشیدی در ادامه به تشریح اهم فعالیت های مجمع و سازمان دانش آموزی پرداخت.

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در شنبه ۱۸ تیر۱۳۹۰ ساعت 13:3 | لینک ثابت |

روابط عمومی : مدیر دانش آموزی آذربایجان غربی از تجهیز و تقویت دفتر خبرگزاری پانا این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش آموزی، محرم عبداله زاده اعلام کرد: خبرگزاری پانا به اندازه توانایی های خود شناخته نشده است و زمینه پیشرفت زیادی دارد اما کارهای پایه ای مناسبی انجام شده است.

عبداله زاده افزود: تجهیز امکانات دفاتر شهرستانی جزو برنامه های سازمان دانش آموزی آذربایجان غربی است.

مدیر دانش آموزی آذربایجان غربی در ادامه افزود: پانل و تابلوی خبرگزاری پانا در مدارس آذربایجان غربی نصب می شود و سازمان دانش آموزی استان سعی در تامین منابع مالی برنامه های خبرگزاری پانا در آذربایجان غربی را دارد

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در شنبه ۱۸ تیر۱۳۹۰ ساعت 12:25 | لینک ثابت |

به گزارش روابط عمومي سازمان دانش آموزي ، مدير دانش آموزي استان اعلام كرد : تربيت دانش آموزان توسط خودشان رسالت سازمان دانش آموزي و مجامع است.

عبداله زاده افزود: چون يكي از شاخصه هاي ارزيابي مديران فعاليت هاي پرورشي و تربيتي است بنابر اين بستر مناسبي براي فعاليت ها وجود دارد.

وي در پايان اذعان داشت : فعاليت ها در مدارس تشكيلاتي مي شود و تشكل ها قوي تر خواهند شد پس زمينه تربيت صحيح و اسلامي دانش آموزان فراهم مي شود.

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در شنبه ۱۸ تیر۱۳۹۰ ساعت 9:16 | لینک ثابت |

به گزارش روابط عمومي سازمان دانش آموزي آذربايجان غربي عبداله زاده مدير دانش آموزي استان اعلام كرد: ملبس كردن اعضاي تشكيلات پيشتازان و فرزانگان به لباس تشكيلاتي در مدارس مي تواند اجرايي شود و اگر بخشي از هزينه ها را خود اعضا و بخضي ديگر را مديران و سازمان دانش آموزي تامين كنند. مدير دانش آموزي آذربايجان غربي افزود : ملبس كردن اعضا در تمام مدارس از برنامه هاي سازمان دانش آموزي در راستاي اهميت بخشي و تقويت تشكل هاي دانش آموزي در مدارس است

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در شنبه ۱۸ تیر۱۳۹۰ ساعت 9:4 | لینک ثابت |

برای مشاهده تصاویر کلیک کنید

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در پنجشنبه ۱۶ تیر۱۳۹۰ ساعت 14:30 | لینک ثابت |
 

 

برای مشاهده تصاویر کلیک کنید

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در پنجشنبه ۱۶ تیر۱۳۹۰ ساعت 14:26 | لینک ثابت |

خبرگزاری پانا: قائم مقام سازمان دانش آموزی از توسعه گردشگری در سازمان دانش آموزی و برنامه ریزی برای ایران شناسی ویژه دانش آموزان در تابستان خبر داد.

داوود روستایی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، گفت: در راستای اجرای طرح «کارت نشاط» و به منظور تقویت روحیه نشاط و شادابی دانش آموزان و براساس تفاهم نامه مشترک فی مابین سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران و مجتمع تفریحی، توریستی و ورزشی گنج نامه همدان، تله کابین و امکانات موجود با تخفیف ویژه، برای اردوهای دانش آموزی و نیز تورهای فرهنگیان سراسر کشور در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: مجتمع تفریحی، توریستی فوق که در منطقه باستانی گنج نامه همدان واقع گردیده دارای امکانات فرهنگی و اردویی مناسبی برای دانش آموزان است که با تخفیف 30 درصدی قابل ارایه است.

روستایی اظهار کرد: سازمان دانش آموزی و ترابیان مدیرعامل مجتمع گنج نامه با امضای تفاهم نامه مشترک ضمن فراهم نمودن شرایط مناسب برای توسعه صنعت گردشگری مخصوصا اردوهای دانش آموزی اعلام آمادگی کردند.

وی با بیان اینکه با توجه به این تفاهم نامه، فرهنگیان می توانند در قالب گروه هایی که توسط آموزش و پرورش استان های کشور سازماندهی می شود گفت: از 30 درصد تخفیف برای استفاده از تله کابین، امکانات ورزشی و تفرج گاههای طبیعی مانند میدان میشان در تمامی فصول سال استفاده کنند.

قائم مقام سازمان دانش آموزی کشور، این سازمان را یکی از مجموعه های علاقه مند به توسعه صنعت گردشگری دانش آموزی دانست و خاطرنشان کرد: هر گوشه از سرزمین ایران بهشت زیبایی های خداوند است که برای لذت پند و تفکر به ما ایرانیان هدیه شده و تابستان فرصت مغتنمی برای گردشگری و اردو، مخصوصا برای دانش آموزان عزیز است که با اجرای تفاهم نامه و به ابتکار سازمان دانش آموزی این مهم برای فرهنگیان سراسر کشور نیز میسر شد.

روستایی افزود: همدان به عنوان مهد تاریخ و تمدن ایران عزیزمان ایستگاه مناسبی برای ترویج فرهنگ و تمدن غنی ایران اسلامی می باشد که باید دانش آموزان و فرهنگیان که اصلی ترین مخاطبان و مروجان فرهنگ این سرزمین کهن هستند، به شهر همدان سفر کرده و از دستاوردهای آن بازدید کنند.

به گفته وی مسئولین اردوهای دانش آموزی و تورهای فرهنگیان سراسر کشور می توانند 72 ساعت قبل از حضور با سازمان دانش آموزی استان همدان تماس گرفته و هماهنگی لازم را انجام دهند.

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در یکشنبه ۱۲ تیر۱۳۹۰ ساعت 10:27 | لینک ثابت |

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در یکشنبه ۱۲ تیر۱۳۹۰ ساعت 10:21 | لینک ثابت |

كارشناس مالي و برنامه ريزي سازمان دانش آموزي آذربايجان غربي از توزيع  4 هزار كارت نشاط در بين دانش آموزان آذربايجان غربي خبر داد.

تقي توسلي در گفتگو با پايگاه اطلاع رسانی سازمان دانش آموزی آذربایجان غربی اعلام كرد: امسال 4 هزار كارت نشاط در بين دانش آموزان  عضو سازمان دانش آموزي توزيع خواهد شد.

توسلي با بيان اينكه در سال گذشته نيز 4 هزار كارت نشاط در بين دانش آموزان توزيع شده بود گفت: در سال گذشته 8 مركز فرهنگي با سازمان دانش آموزي آذربايجان غربي قرداد همكاري داشتند و امسال اميد واريم با رايزني هاي خود اين تعداد را افزايش دهيم.

 

كارشناس مالي و برنامه ريزي سازمان دانش آموزي آذربايجان غربي افزود: سينماها، سالن هاي ورزشي معاونت پرورشي آموزش و پرورش و دنياي بازي اروميه مراكزي بودند كه در سال گذشته خدمات خود را با 50 درصد تخفيف به دارندگان كارت نشاط ارائه مي كردند و امسال نيز قرارداد خود را با آنها تمديد خواهيم كرد.

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در شنبه ۱۱ تیر۱۳۹۰ ساعت 12:31 | لینک ثابت |
 
نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در چهارشنبه ۸ تیر۱۳۹۰ ساعت 13:21 | لینک ثابت |

 

 

خبرگزاری پانا: پیوند ارتباط فرد با گروه در رشد اجتماعی و عقلانی او تاثیر به سزایی داشته و گروه های پیشتاز و فرزانه تاثیر فراوانی در رشد اجتماعی دانش آموزان دارد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، فرد با حضور در گروه چگونگی مشارکت با دیگران را می آموزد شیوه برخورد با دیگران را فرا می گیرد و در اثر تماس با رهبر گروه متوجه می شود چگونه باید دیگران را راهنمایی کند و در اثر تماس با افراد گروه و همفکری با آن ها راه حل مشکلات را نیز پیدا می کند.

گروه جایی است که فرد در آن گذشت، تحمل، وفاداری، فداکاری، اطاعت و همکاری را می آموزد.

باید توجه داشت عامل اصلی در تشکیلات گروه احتیاجات اساسی افراد است.

گروه باید به رسمیت شناخته و موقعیت آن درک شود و فعالیت های گروهی و تشکیلاتی به عنوان وسیله ای برای رشد افراد مورد استفاده قرار بگیرد.

در چنین شرایطی است که مربی مانند یک عضو در میان گروه وارد می شود و مقاصد و احتیاجات آن ها را خوب درک کرده و رغبت و تمایلات اعضا را نقطه شروع کارهای تربیتی خود قرار می دهد.

سازمان دانش آموزی در راستای تقویت فعالیت گروهی و تحقق اهداف تربیتی و آشنایی با مبانی عقیدتی تشکیلات دانش اموزی پیشتازان و فرزانگار را تاسیس کرده است.

تشکیلات دانش آموزی پیشتازان و فرزانگان به تعداد مشخصی از دانش آموزان اطلاق می شود که با نظارت و راهبری مربی به منظور دستیابی به اهداف تربیتی و کسب مهارت های مفید از طریق آموزش و پرورش و تمرین زندگی جمعی در قالب گروه و تیم دور هم جمع می شوند و با داشتن وظایف مشخص و تقسیم کار برای رسیدن به اهداف متعالی اجتماعی و الهی همکاری و تلاش می کنند.

تشکیلات دانش آموزی پیشتازان و فرزانگان با هدف تربیت نیروی های متخصص، متعهد، توانمند و برای استعدادهای دانش آموزان و استفاده مفید از اوقات فراغت با رویکرد جدید پرورشی و تربیتی تشکیل شده است

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در سه شنبه ۷ تیر۱۳۹۰ ساعت 9:49 | لینک ثابت |
 

نشست هيئت رئيسه مجمع دانش آموزي ۱۴ ، ۱۵ ، ۱۶ تير ماه برگزار مي شود

حسینعلی آقايارلو مسئول دبيرخانه مجمع دانش آموزي در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني سازمان دانش آموزي اعلام كرد : جلسه هيئت رئيسه مجمع دانش آموزي آذربايجان غربي  ۱۴ و ۱۵ و ۱۶ تير ماه برگزار مي شود.

وي اذعان داشت: در اين جلسه اعضاي هيئت رئيسه مجمع دانش آموزي استان در رابطه با فعاليت هاي سازمان تصميم گيري نمايند.

آقايارلو در پايان اعلام كرد : يك نفر از هيئت رئيسه دختران و يك نفر از هيئت رئيسه پسران به عنوان شوراي برنامه ريزي سازمان دانش آموزي آذربايجان غربي انتخاب مي شوند

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در سه شنبه ۷ تیر۱۳۹۰ ساعت 8:59 | لینک ثابت |

به گزارش روابط عمومي سازمان دانش آموزي به نقل از پاما اردوی استانی تشکیلات پیشتازان و فرزانگان ویژه مربیان راهنما و یاورمربیان آذربایجان غربی شهریور ماه برگزار می شود.

 روابط عمومی سازمان دانش آموزی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی مدارس ایران (پاما) اردوی استانی تشکیلات پیشتازان و فرزانگان ویژه مربیان راهنما و یاورمربیان آذربایجان غربی با نام «یاران مهر» شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

متین منتظمی در ادامه افزود: در این اردوها که در دو بخش پیشتازان(پسران)  و فرزانگان(دختران) در دو سطح دبیرستان و راهنمایی با حضور بیش از 400 نفر برگزار می شود.

وی در ادامه افزود: محتوای آموزشی این اردوها مشخص شده است. تاکید بر نحوه تشکیل گروه پیشتازان و فرزانگان در مدرسه، تاکید بر مهارت های تشکیلاتی از جمله برنامه های این اردوها هستند.

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در شنبه ۴ تیر۱۳۹۰ ساعت 14:17 | لینک ثابت |

به گزارش روابط عمومي سازمان دانش آموزي ، سازمان دانش آموزي آذربايجان غربي آماده دريافت پيشنهادات و انتقادات شما دانش آموزان عزيز و مربيان محترم مي باشد .

 هرگونه طرح و برنامه شما در رابطه با برنامه هاي دانش آموزي مي تواند ما را در پيشبرد اهداف مقدس نظام جمهوري اسلامي ايران ياري نمايد

تماس با ما:

تماس از طريق اداره / كارشناسي دانش آموزي شهرستان / ناحيه / منطقه

تماس از طريق پست الكترونيكي   sd.azarg@gmail.com

 

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در شنبه ۴ تیر۱۳۹۰ ساعت 11:41 | لینک ثابت |

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش آموزیُ دبیر مجلس دانش آموزی آذربایجان غربی گفت : نمایندگان مجلس آذربایجان غربی به عنوان مشاورین وزیر آموزش و پرورش انتخاب می شوند.

، تقی توسلی دبیر مجلس دانش آموزی آذربایجان غربی اعلام کرد تمامی نمایندگان مجلس دانش آموزی به عنوان مشاورین جوان وزیر آموزش و پرورش انتخاب می شوند.

وی در ادامه اذعان داشت حکم هایی از طرف وزیر آموزش و پرورش به نمایند گان ابلاغ شده کهطی آن نمایندگان مجلس به عنوان مشاور انتخاب شده و به فعالیت می پردازند. وی مجلس دانش آموزی را بستر مناسبی برای پیشرفت دانش آموزان دانسته و گفت در استان آذربایجان غربی 5 نفر نماینده مسلمان و یک نماینده اقلیت های مذهبی وجود د ارد که احکام آنها در هفته های اخیر طی مراسمی به آنها داده خواهد شد.

توسلی در پایان اعلام کرد که این نمایندگانم به عنوان پلیس یار جوان فعالیت خواهند کرد که بر خلاف نیروی انتظامی برگ تشویق به رانندگان محتاط صادر خواهند نمود.

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در پنجشنبه ۲ تیر۱۳۹۰ ساعت 11:26 | لینک ثابت |

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش آموزی به نقل از خبرگزاری پانا قائم مقام سازمان دانش آموزی از آموزش مربیان برای توسعه تشکل پیشتازان و فرزانگان خبر داد.

داوود روستایی گفت: مربیان عضو سازمان دانش آموزی متناسب با ماموریت های جدید این سازمان در دو گروه مربیان راهنما و مربیان داوطلب سازمان دهی می شوند.

وی ادامه داد: اصلی ترین هدف سازمان دانش آموزی تربیت نیرو است که این امر با شناسایی ، آموزش و به کار گیری مربیان توانمند، علاقه مند و تشکیلاتی محقق می گردد هر مربی راهنما علاوه بر تشکیل یک گروه 36 نفره پیشتاز یا فرزانه در مدرسه خود نظارت و هدایت 6 گروه 12 نفره از 6 مدرسه تحت پوشش را نیز بر عهده خواهد گرفت.

قائم مقام سازمان دانش آموزی تصریح کرد: در راستای تبیین این طرح کتابچه رهنمون یاور مربی توسط این سازمان تهیه و توزیع شد و در تابستان جاری بیش از 5 هزار مربی راهنما در استان های کشور آموزش ویژه این طرح را خواهند دید.

روستایی با اشاره به نگاه مثبت وزیر آموزش و پرورش در توسعه فعالیت های دانش آموزی اظهار کرد: از ابتدای سال تحصیلی آینده ظرفیت مدارس تحت پوشش سازمان از هزار و 500 به 5 هزار افزایش می یابد که این گروه ها و مدارس در مقاطع راهنمایی و متوسطه توسط مربیان راهنما و در مدارس ابتدایی توسط مربیان داوطلب ساماندهی و هدایت خواهند شد.

وی افزود: مربیان راهنما باید با کمک اساتید درون آموزش و پرورش و مربیان سایر نهاد ها مفاد اموزشی جدید و همه جانبه ای را به پیشتازان و فرزانگان تحت پوشش خود آموزش دهند از جمله رهبری گروه، فن مدیریت، آداب دوست یابی، آداب معاشرت، امداد و نجات، نظام جمع، فریاد های شادی، آشنایی با نجوم، سیری در سیره اهل بیت، سیری در سیره شهدای دانش آموز و معلم و نقش نوجوانان و جوانان در آخر زمان

روستایی خاطر نشان کرد: اصلی ترین گروه کورد مخاطب مربیان راهنما برای انتقال آموزش های مربیان راهنما" یاور مربیان" هستند.

وی با اشاره به اینکه سازمان دانش آموزی فعالیت های زیادی برای توسعه شبکه دانش آموزی انجام داده است افزود: توسعه شبکه دانش آموزی برای توسعه نیاز به شناسایی و آموزش مربیان مجرب که بتوانند دانش اموزان را جذب، سازماندهی و آموزش دهند

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در پنجشنبه ۲ تیر۱۳۹۰ ساعت 11:19 | لینک ثابت |
به گزارش روابط عمومي سازمان دانش آموزي اردوي ياران مهر براي مربيان راهنما و ياور مربيان برگزار مي شود در اين اردو ها دوره هايي براي مربيان تدارك ديده شده كه سر فصل هاي آموزشي انها شامل مهارتي و تشكيلاتي مي باشد .

نوشته شده توسط روابط عمومی سازمان دانش آموزی در پنجشنبه ۲ تیر۱۳۹۰ ساعت 10:49 | لینک ثابت |